Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

- Покриття для сходів

Покриття для сходів - призначення та вимоги до них

Сходи - інженерно-архітектурний елемент, який повинен бути естетично гармонійним по відношенню до загального ансамблю будівлі. А ще до сходів пред'являються підвищені вимоги в плані безпеки. Покриття сходів захисними матеріалами істотно подовжують термін їх експлуатації, зручність і комфорт використання.

Характеристики, які важливі для матеріалів покриття сходів

  • Зносостійкість. На відміну від звичайної підлоги, місця контакту ніг з поверхнею сходинок дуже сконцентровані. Так так, ноги весь час стають в один і той же місце. Це дуже помітно на кам'яних сходах старовинних будівель, коли на граніті під мільйонами ніг сформувалися просідання. А це значить, що потрібен стійкий до стирання матеріал. Добре, коли покриття сходів здатне витримувати ударні навантаження, і може навіть їх пом'якшувати. Сходи часто роблять з твердих і крихких матеріалів, або покривають плиткою, які бояться ударів і падінь твердих предметів. Еластичність такого покриття зайвої точно не буде.
  • Травмобезпечність. Сходи - місце підвищеного травматизму. Посковзнутися на слизькій поверхні, особливо на мокрих сходинках - легко. І дуже боляче, адже падати доведеться на досить гострі кути. А значить супротив ковзанню і зчепленням з взуттям - одна з критичних характеристик для матеріалу покриття сходів. Особливо в холодну пору року, в громадських місцях та навчальних закладах.
  • Естетика покриття сходинок. При всіх своїх позитивних робочих характеристиках хотілося б щоб це все гарно виглядало. Сходи привертають погляд навіть більше ніж підлога
  • Простота і легкість монтажу. Ніщо не вічне, і можливість безпроблемної заміни покриття на сходах - великий плюс.

Типи покриттів сходів

Всі сходи можна розділити на дві групи, за місцем їх використання - зовнішні і внутрішні. Це обумовлює типи застосовуваних матеріалів для покриття ступенів.

  1. Зовнішні покриття. Тут цінується насамперед здатність протистояти зовнішньому впливу, температурним перепадам, зберігати тривалий час презентабельний зовнішній вигляд і при цьому покриття не повинно акумулювати бруд. Застосовуються як рулонні на основі ПВХ, матеріали, так і каучукові.
  2. Внутрішні покриття - призначені для внутрішніх сходів, де менша потреба в стійкості, але вище - комфортні якості - м'якість, звукоізоляція. Найчастіше застосовуються килимові типи. Для домашнього користування ковроліноподібні матеріали з невисоким ворсом найбільш оптимальні.

Купуючи покриття для ступенів перш за все враховуйте прохідність сходів. І звичайно не варто вибирати зовсім бюджетні матеріали з сумнівною якістю. Для більш правильного відбору краще звернутися до наших консультантів.

Вгору