Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

- Лінолеум

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Лінолеум - найпоширеніший тип підлогового покриття в світі. І один з найстаріших - перший патент на покриття для підлоги з тканини, просоченої сумішшю олії, воску та інших компонентів був отриманий в середині 18-го століття. З тих часів лінолеум досить еволюціонував, як в конструктивному, так і в якісному та естетичному планах. Втім - все по черзі.

Матеріали лінолеуму

Якщо спочатку основною сировиною для виготовлення лінолеуму були тканини різних типів - лляні, джутові і конопляні, то зараз абсолютну першість захопили синтетичні матеріали. Найпоширеніший з таких - полівінілхлорид, або в простолюдді ПВХ. Так, натуральний лінолеум (їх ще називають мармолеум) ще можна зустріти, він рідкісний, недешевий, вимогливий при укладанні і досить примхливий в експлуатації. Потрібен він в тих випадках, коли є протипоказання до штучних матеріалів - наприклад в дитячій спальні. Втім, сучасний лінолеум, виготовлений з високоякісних матеріалів з дотриманням всіх екологічних норм цілком може задовольнити практично всі потреби в цьому відношенні.

Структура лінолеуму

Купуючи лінолеум, враховуйте де він буде використовуватися. За типом структури лінолеум діляться на дві великі групи - гомогенні і гетерогенні.

 1. Гомогенні лінолеум складається з одного шару пресованого матеріалу. Його малюнок постійний по всій товщині. Не має захисного шару, менш стійкий до механічних впливів, але стираючись з часом, не змінює свій зовнішній вигляд. А ось асортиментом і різноманітністю малюнків та кольорових гам, як правило, гомогенні лінолеум похвалитися не можуть. Завдяки постійному зовнішньому вигляду, такий тип лінолеуму набув великого поширення в публічних місцях з високою прохідністю - лікарнях, магазинах і т.д. Не має основи.
 2. Гетерогенний лінолеум складається з багатьох шарів різних матеріалів. Найбільш важливим та головним є верхній, захисний шар, від якості якого залежить термін служби лінолеуму. Під ним йде шар з малюнком. Обов'язкові шари - основа з спіненого ПВХ (або інших матеріалів, наприклад ворсового поліестеру), та склополотно, яке виконує армуючі функції. Залежно від призначення і типу лінолеуму можуть бути інші шари, тут кожен виробник застосовує розробки і технології на свій смак. Гетерогенні лінолеум мають широке розмаїття кольорів та дизайнів, і зберігають незмінний зовнішній вигляд до тих пір, поки не пошкоджується захисне покриття. Після цього наступні шари руйнуються і покриття вимагає заміни. Область застосування дуже широка - від житлового будинку до навчальних закладів.

Клас зносостійкості лінолеумів і області їх застосування

Для всіх підлогових покриттів діє класифікація по зносостійкості, опору до стирання та іншим деформаціям.

Перша цифра означає для яких завдань призначається покриття.

2 - домашнє застосування і приміщення з незначною прохідністю

3 - громадські приміщення з високою прохідністю

4 - промислові та виробничі будівлі

Друга цифра - це ступінь інтенсивності використання покриття. Чим вона вища - тим більше прохідність для підлоги з такого матеріалу. Для громадських приміщень існує 4 градації, для інших - 3.

Виходячи з цього, для кухні краще купити лінолеум 23 класу, для спальні - 21, а от для торгового залу існує 34 клас.

Як правило, лінолеум ділять на три типи по застосуванню - побутовий (або домашній), комерційний і напівкомерційний.

 1. Побутовий лінолеум - призначений для домашнього використання. Безліч кольорів, дуже гарний, але як правило не самий товстий захисний шар.
 2. Комерційні лінолеуми - менше кольорів, дуже стійкі до стирання і навантажень, довговічні і практичні.
 3. Напівкомерційні - відрізняються від побутових більш товстим захисним шаром, але все так само досить різноманітні в плані варіантів дизайну і кольорів. Для офісів і інших громадських місць з середньою прохідністю такий лінолеум - знахідка.

Існує ще особливі типи лінолеуму, що стоять окремо від подібної класифікації - спеціальні лінолеуми. Їх виготовляються під строго певні завдання і вони мають конкретне призначення. Сюди відносять медичні, спортивні, звукоізолюючі, протипожежні та інші вузькоспеціалізовані лінолеуми.

Плюси і мінуси лінолеуму.

Заздалегідь уточнюємо, що усі наведені нижче ставитися до лінолеуму з синтетичних матеріалів.

До переваг варто віднести:

 • Вартість. Немає матеріалу для підлоги дешевше ніж лінолеум.
 • Простота і швидкість укладання. Немає нічого простішого ніж постелити лінолеум.
 • Ще він невимогливий до поверхні, і з його укладанням впораєтся навіть не сильно підготовлена ​​людина.
 • Непогана тепло і звукоізоляція.
 • Прибирання - на відмінно.
 • Вологостійкість і байдужість до температурних перепадів.
 • Велика різноманітність забарвлень, візерунків і дизайнів на будь-який смак.
 • Можливість вибрати лінолеум потрібного класу для будь-якої потреби.

Має лінолеум і недоліки:

 • Це рулонний матеріал, з фіксованою шириною і кроком, кратним, як правило 50 см. Якщо ваше приміщення буде 3.1 м, то треба купувати лінолеум шириною 3.5 м. Обрізки будуть, хоча цей мінус компенсується його дешевиною.
 • Лінолеум - це цілісний лист. І якщо він пошкоджується, то заміні підлягає весь.
 • Логістика рулонів, особливо великої ширини - біль. Як для гаманця, так і для рук.
 • Лінолеум - повністю синтетичний матеріал. Для деяких приміщень - наприклад дитячих кімнат - варто вибрати що-небудь інше.
Вгору