Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

- Килимова плитка

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Килимова плитка - що це?

Новинка на нашому ринку, що швидко набирає популярність завдяки своїм характеристикам і естетичним якостям. Виходячи з назви, можна зрозуміти, що це тип підлогового покриття, що представляє собою фіксовані геометричні вироби з ковроліну. Втім, є і певні відмінності.

З ковроліном, своїм безпосереднім родичем, килимову плитку ріднить основний матеріал - як правило це синтетичне покриття на основі поліаміду або поліолефіну. Але відмінності вже є в підкладці, або основі, на якому і кріпиться килимова поверхню. Це найчастіше бітум, рідше - полівінілхлорид і інші матеріали, здатні створити міцнеу, зносостійку і надійно фіксуючу основу. А для додання жорсткості килимовій плитці застосовується армування скловолокном. Через пристуність таких конструкційних елементів килимова плитка в порівнянні зі звичайним ковроліном товща, а звуко та теплоізоляція - вищі.

Для чого потрібна килимова плитка?

З розвитком технологій і отриманням більш стійких до стирання синтетичних матеріалів килимові покриття стали частіше застосовуватися не тільки в житлових будинках, але й і в офісах, готелях та інших публічних приміщеннях. Не завжди стандартні рулонні килимові покриття підходять для застосування в складних приміщеннях, з поворотами, кутами і іншими складними архітектурними елементами. Килимова плитка - це квадрат розміром 50 на 50 см (зрідка зустрічаються розмір 60х60 і 47х47см), що дозволяє більш раціонально заповнювати простір, і що важливо - комбінувати різні за кольорами, створюючи неповторні дизайни інтер'єрів.

Килимова плитка, як і підлогова, розрізняються за класами, що визначає зносостійкість, довжину ворсу і інші характеристики, і діляться на два напрямки - комерційні та побутові. Позначаються двома цифрами, перша - власне сам напрямок застосування (2 для побутового, і 3 для комерційного), а друга - і є зносостійкість її покриття (а отже, потенційна прохідність людей по приміщенню) - 1 - низька, 2 - середня і 3 - висока . Таким чином, вибираючи килимову плитку для вітальної кімнати, можете сміливо запитувати у продавця 22 клас, а для фойє готелю - 33-ий.

Килимова плитка кріпитися до підлоги клеєм-фіксатором. Він не клеїть намертво покриття, а всього лише фіксує його. При цьому якісні клеї не втрачають свої фіксуючі властивості, і дозволяють кріпити до поверхні плитку кілька разів. Ця здатність дуже цінна в тих випадках, коли необхідно отримати швидкий доступ під покриття підлоги - наприклад відремонтувати проводку під фальшпідлогою. А для приміщень, в яких покриття для підлоги зношується нерівномірно, і його необхідно (і потрібно) частково міняти (наприклад в готелях), килимова плитка - просто знахідка і порятунок для бюджету.

Килимова плитка - мрія дизайнера.

Недоліком ковроліну завжди була його цілісність. Як рулону, так і малюнка на ньому. А значить втілювати свої сміливі дизайнерські рішення було або неможливо, або дуже дорого. Килимова плитка же відкриває нові горизонти в цьому відношенні і дає дуже широкі можливості для реалізації фантазій. Можна комбінувати квадрати, їх колір або відтінок, напрямки ворсу, навіть форму, вирізаючи і складаючи свої аплікації та мозаїки на підлозі. Не забуваємо про можливість кількаразової зміни плитки. Плюс з килимовою плиткою легко працювати одній людині, а значить немає необхідності тримати напоготові будівельну бригаду.

Переваги та недоліки килимової плитки.

Ніщо не ідеально, і для початку розглянемо плюси килимової плитки - їх більше:

  • Комфортний, м'який і дуже зручний для ходьби матеріал. Кращий, поряд з ковроліном.
  • Легкість у транспортуванні. Ящик з плиткою - це не рулон з шириною 2 або 4 м. І вагою в центнер-півтора. Менші витрати на вантажників.
  • Простіше укладання. Після підготовки поверхні немає необхідності у великій кількості фахівців - вистачає одного.
  • Нескінченні можливості в реалізації найсміливіших дизайнерських фантазій. У цьому плані у килимової плитки немає конкурентів.
  • Економна витрата. На відміну від ковроліну, де через специфіку рулону багато матеріалу (до 25%) йде в сміттярку.
  • Легкість в ремонті, та й взагалі сама його можливість. Пошкоджену або безнадійно забруднену плитку можна замінити на таку ж саму. Або зняти для чищення. Для готелів, дитячих кімнат, громадських місць - найцінніша властивість.
  • Високі параметри тепло і звукоізоляції, ще більше ніж у ковроліну, особливо у плитки на бітумній основі.
  • При кріпленні килимової плитки на клей-фіксатор залишається можливість зняти її і отримати доступ до комунікацій. Дуже зручно в офісі при роботі з кабелями.
  • Затримує частинки пилу у ворсі, не дає йому розлітатися по всьому приміщенню.
  • Прибирання та догляд. Пилососа, як правило, вистачає.

До недоліків варто віднести:

  • Ціна. Так, вона вище ніж у ковроліну. Але якщо підмітити моменти, де можна заощадити (на транспортуванні, укладанні, раціональності витрат, можливості ремонту та заміни) - то цей недолік килимової плитки просто нівелюється.
  • Стики. Необхідна ретельна підгонка при укладанні.
  • Килимова плитка все ж вбирає запахи.
  • Більшість видів килимових плиток не дуже дружать з водою.

Чомусь вважається, що килимова плитка не настільки довговічна, як цілісні ковролини. Але європейська практика укладання килимової плитки в громадських бібліотеках, готелях і навіть вокзальних приміщеннях на це хибне твердження викликає лише посмішку.

Деякі рекомендації щодо вибору килимової плитки.

  1. Вибираючи килимову плитку правильно підберіть її клас. М'яка плитка в коридорі швидко облисіє, а хоч і довговічній, але жорсткій плитці в спальні ваші ноги не дуже будуть радіти.
  2. Матеріал для нас новий, і деякі не дуже сумлінні продавці можуть пропонувати сумнівні за якістю продукти. Якщо є підозра - попросіть показати сертифікат відповідності екологічним нормам і безпеки. Ось у нас такі є.
  3. Вибирайте хорошого і перевіреного виробника, продукція якого популярна і присутній на ринку. Тоді не буде труднощів з пошуком килимової плитки на заміну під час ремонту.
  4. Не женіться за дешевизною. Якісну і рівну килимову плитку і укладати легко, і прослужить вона довше.
  5. Якщо користуєтеся послугами будівельників - поцікавтеся у них, чи мають досвід роботи з таким типом матеріалів. І не варто економити на клеї.
Вгору