Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

- Спортивні покриття

Спортивні покриття - спеціалізовані покриття для об'єктів спортивного призначення. Укладаються безпосередньо як на ігрові майданчики де проходить змагання, так і в тренувальних та інших приміщеннях. Спортивні покриття для підлоги - це контрактні матеріали, і роботи по підготовці і їх безпосереднього укладанні потребують певної специфіки. Ми пропонуємо такі типи підлогових покриттів для організації змагальних і тренувальних поверхонь, як штучна трава і спортивний лінолеум.

Спортивна трава

Структура, матеріали та сфери застосування.

Потреба в міцному і всесезонному спортивному покритті, яке можна порівняти за характеристиками з натуральною травою, існувала завжди. Та ще таким, що б без недоліків живого газону, з легким доглядом і стійкістю до температурних перепадів. Сучасні спортивні трав'яні покриття цілком задовольняють цим вимогам. За своєю структурою спортивна трава дуже схожа на свою "цивільну" штучну родичку. Матеріал виготовлення - поліетилен або поліамід (поліпропілен). Перший - більш еластичний, що добре для м'яких газонів - наприклад футбольних. Поліпропіленові волокна більш жорсткі, і хороші там де необхідна пружність покриття - наприклад в тенісі. Часто застосовуються комбінація з фібрильованих і монофіламентних волокон. Підкладка міцніша, особливо її первинна частина, в яку тафт-методом і вплетені волокна. Вторинна частина основи, виготовляється з ще більш міцного латексного компаунда, і має розвинену систему дренажну систему. Характеристики у багатьох моделей обумовлені видом спорту, для якого призначене те чи інше штучне трав'яне покриття. Для футболу, волейболу або тенісу є свої покриття, з різною висотою ворсу і іншими параметрами. Як правило, самі коротко стрижені покриття - для гольфу і тенісу (висота ворсу 10-20 мм), а найдовші (50-60 мм.) - для регбі та футболу. Існують і мультиспортивні, вельми усереднені по характеристикам спортпокриття, що мають широке коло застосування. Для зменшення травматичності при падінні, збільшенні довговічності, стійкості до деформацій і параметрів зчеплення на покритті зі спортивної трави використовується засипка. Як правило, це або гумові мікрогранули, або кварцовий пісок. Ну, або їх комбінація.

Укладання і особливості експлуатації поля зі спортивної трави

Укладання спортивних газонів вимагає ретельної підготовки поверхні, особливо якщо майданчик розміщений під відкритим небом. Формується підкладка з щебеню та/або піску. Якщо є можливість зробити повноцінну дренажну систему - добре, немає - ну, якісна підкладка впорається. Листи штучної трави розгортаються, їм дають відлежатися і випрямитися, після чого вони обрізаються в розмір, і з'єднуються між собою склеюванням. Після прокатки, нанесення розмітки та засипки (якщо необхідно) спортивне поле готове до експлуатації. До речі, щодо розмітки - можна фарбувати і періодично оновлювати, а можна вшити кольорову нитку, і така розмітка буде практично вічна. Догляд - простіше не буває. Видаляйте сміття та бруд, розчісуйте газон, оновлюйте засипку (якщо треба). Це можна і самому механізованими способами, але краще довірити професіоналам. Якщо влітку в спеку майданчик нагрівається і з'являється специфічний синтетичний запах - система поливу допоможе. Навіть штучна трава любить воду. Якщо все правильно сплановано і зроблено, то в результаті ви отримаєте спортивний майданчик з високими експлуатаційними характеристиками здатний прослужити довгий час при мінімальному догляді.

Спортивний лінолеум

Це досить широке сімейство підлогових матеріалів, які застосовуються в спортивній сфері на всіх її рівнях. Спортклуби, тренажерні комплекси, ігрові майданчики, танцювальні зали - спортивний лінолеум мабуть найпоширеніший тип покриттів, застосовуваних у подібній сфері.

Спортивний лінолеум - що це?

За своєю конструкцією це такий же звичний нам лінолеум, тільки більш посилений, і здатний витримувати великі експлуатаційні навантаження. Основа спортивного гетерогенного лінолеуму - спінений ПВХ, наступний - армуюче склополотно, потім шар з малюнком і фінальний захисний шар. Але бувають і відмінності. Є лінолеум, що має по два скловолокна, або додаткову гумопробкову підкладку. Та й захисний шар значно товщий порівняно зі звичними нам цивільними моделями, і як правило робиться антиковзаючим. Також зустрічаються гомогенні лінолеум, з додатковими добавками каучуку, що підвищують пружність підлогового покриття. Текстури спортивних линолеумов дуже різноманітні, як і варіанти забарвлень. Все залежить від завдань - для волейбольного поля одне, а для танцювального залу потрібно інше. Незважаючи на більш високу вартість ніж у простих моделей, спортивний лінолеум, навіть зі своїми певними нюансами при укладанні, все одно залишається найдешевшим покриттям підлоги в даній сфері. А за показниками звукоізоляції, пружності, амортизації і простоті догляду спортивний лінолеум просто не має конкурентів.

До речі, в невеликому домашньому спортзалі він буде дуже навіть доречний. Якщо ви вирішили купити спортивний лінолеум - звертайтеся до надійних постачальників з перевіреними брендами. Спортзал - місце з високими навантаженнями на покриття для підлоги, а значить матеріал повинен бути відповідний. Головне - правильно підібрати необхідний тип, і це ще одна причина звернутися до професіоналів.

Вгору