Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

- Килимові покриття

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Килимове покриття підлоги - текстильний матеріал, зроблений з різноманітних матеріалів, в чистому вигляді або в комбінації з іншими, частіше має синтетичну основу, яка і утримує його плетіння. Це такий собі вінцем еволюції килима, але на відміну від останнього доходить до стін приміщення і покривати всю підлогу, являючись її основним покриттям. Завдяки відмінним експлуатаційним властивостям і комфорту, набув широкого поширення в різних сферах. Подібні покриття відрізняються один від одного методами плетіння, матеріалами, щільністю, своєю загальною товщиною і безпосередньо самого ворсу та його типом. Виходячи з цих (та інших) параметрів і потрібно вибирати килимове покриття, орієнтуючись на ваші потреби і вимоги.

Матеріали і характеристики килимових покриттів

матеріалами все просто - є синтетика, і є натуральна сировина - рослинного або тваринного походження. І якщо другі часто пропонують більш високі комфортні, екологічні та тактильні відчуття покриттів, то штучні матеріали надають хороші експлуатаційні та практичні якості таких продуктів. Але навіть це не є аксіомою - при сучасному рівні розвитку технологій можна зі штучної сировини отримати волокна, які і по комфорту не поступаються тій же вовни, а міцність і зносостійкість однозначно вища. У чистому вигляді, наприклад з вовни, покриття для підлоги зустрічаються досить рідко, як правило, це досить недешеві, преміальні продукти, що застосовуються в житлових приміщеннях. Не забуваємо, що натуральні матеріали можуть викликати алергії. А ще в них можуть оселитися бактерії і навіть комахи, водостійкість не найкраща, та й догляду вимагають трохи більше. Синтетика цього всього позбавлена. А вже про її стійкість до всяких забруднень і зовнішніх впливів і говорити не варто - є навіть килимові покриття, якими застеляють палуби човнів, що буквально купаються в морській воді.

Технологія виробництва - а їх є кілька - накладає відбиток і на експлуатаційні характеристики того чи іншого килимового покриття. Наприклад, тканий метод виробництва може запропонувати підлоговий матеріал, дуже стійкий до стирання і навантажень. При цьому маючи досить презентабельний вигляд, даний тип ковроліну часто опиняється на підлогах готелів вищої категорії, де при великій кількості ніг, колес і меблів почуває себе та й виглядає просто чудово. Взагалі килимові покриття і готелі просто створені одне для одного - атмосфера домашнього затишку і м'якості цінуватися постояльцями, а зручність прибирання - персоналом. Сюди ж можна рекомендувати і голкопробивні матеріали. А ось тафтингові покриття більше зношуються, але зате дозволяють робити об'ємні, рельєфні і вельми тактильно-приємні вироби. Втім - при сучасних технологіях це все і дуже відносне. Наша рекомендація - вибираючи підлогове покриття просто скажіть, для чого воно вам. Чесний і грамотний продавець поганого вам не порадить - це не в його інтересах.

Товщина самого матеріалу і його ворсу, а також його вага. Тут все просто і зрозуміло. Чим товще матеріал - він м'якше і комфортніше по ньому ходити, і вище його термоізоляційні властивості. Але є і мінуси - товсті матеріали можуть продавлюватися, втрачати форму, а ворс буде зношуватися швидше. А ще за виробами з довгим ворсом складніше доглядати. Тут діє просте правило - чим більше буде ніг по ньому ходити, прибирань і експлуатації - тим коротший ворс та ковролін тонший. Але вибираючи покриття для дому, ви можете сміливо комбінувати різні - наприклад для коридорів - тонкі і коротковорсові (або взагалі без нього), для вітальні з середньою висотою, а для спальних приміщень вибрати самі м'які і пухнасті, щоб пестити ваші ноги. Є ще такий параметр ворсу як його вага, хоча тут він означає його щільність на квадратний метр. Чим вище щільність - тим більше його зносостійкість.

Плюс і мінуси килимових покриттів

Почнемо з плюсів:

  • Комфорт. Тут килимовим покриттям немає рівних. Ходити приємно та м'яко, і зменшується навантаження на хребет при ходьбі. Для офісу це дуже важливо.
  • Поліпшується звукоізоляція.У сучасних будівлях найчастіше вона так собі.
  • Додаткова теплоізоляція.Килимове покриття - це ще один утеплювач на підлозі.
  • Пилопоглинання. Ворс затримує пилюку в собі, не дає їй розлітатися по всьому приміщенню.
  • Стійкість до вологи і простота догляду. Звичайно це більше стосується низьковорсових синтетичних покриттів. Пилососа, як правило, вистачає. Якщо ж ні - клінінгова служба може повернути майже первинний вигляд за невелику плату.
  • Дизайн і варіативність. Малюнків підлогових килимових покриттів є безліч. Вибирайте на будь-який смак та колір. У нас є навіть ковролін з індивідуальним дизайном.
  • Ціна. Якщо ж ви любите міняти інтер'єр раз в декілька років - це може бути великим плюсів. Зняли старий, приклеїли новий - вартість робіт помітно менше, ніж заміна паркету або плитки.

Трохи мінусів:

  • Деякі види килимових покриттів все таки не люблять воду. Особливо це стосується виробів з натуральних матеріалів.
  • Брудняться килимові покриття все таки швидше ніж плитка.
  • Мабуть головний недолік - вони вбирають в себе запахи. Тому для сигарної кімнати або кухні краще придивитись інший матеріал.

Виходячи з цього можна виділити прості рекомендації по вибору килимових покриттів

  1. Купуючи килимове покриття правильно ставте перед продавцем завдання. Не бійтеся говорити куди і для чого, як буде експлуатуватися і т.д. Для офісу - одне, для готелю чи ресторану - інше, для будинку третє.
  2. Не бійтеся синтетики, не ігноруйте натуральні матеріали. Консерватизм не завжди потрібен.
  3. У вас є пилосос? Як правило, для догляду його буде достатньо. Миючий буде краще.
  4. Підбираючи килимовий матеріал для житлових приміщень, не бійтеся запитати сертифікат відповідності екологічним нормам і безпеки. Особливо якщо необхідно покриття для дитячої кімнати. В Європі з цим суворо.
  5. Вибирайте хорошого, перевіреного і відомого виробника. Репутація створюється важкою і довгою роботою, і втрачати її, заощадивши десь йому просто не вигідно.
  6. Не женіться за дешевизною. Інакше неприємний запах, що не пропадає роками або ворс, що всмоктується разом з пилом в щітку пилососа, вже не будуть здаватися байками.
  7. Не бійтеся питати. Сучасні технології не стоять на місці, і інноваційні продукти з'являються щодня.
Вгору